Cmentarz Północny w Warszawie to nekropolia o wymiarach 143 hektarów, która mieści się na terenie dwóch dzielnic: Młociny oraz Wólka Węglowa. Tym samym jest to jeden z największych cmentarzy w Europie. Jego historia zaczyna się pod koniec lat 60. XX wieku. W wyniku brakujących miejsc na dotychczasowych nekropoliach, władze stolicy postanowiły rozpocząć budowanie nowego cmentarza. Nowa nekropolia miała zapewnić możliwość godnego pochowania Zmarłych. Cmentarz na Wólce Węglowej został zaprojektowany w taki sposób, aby przypominał on park. Dlatego na tym terenie między wieloma gatunkami drzew i krzewów jest 200 kilometrów ścieżek prowadzących do poszczególnych kwater.

Usługi pogrzebowe Wólka Węglowa

Od momentu otwarcia Cmentarza Północnego na jego terenie odbyło się ponad 200 tysięcy pogrzebów. Na tym terenie znajdują się również mogiły ofiar katastrof lotniczych, które miały miejsce w latach 80: mogiła ofiar katastrofy lotniczej w Lesie Kabackim w dniu 9 maja 1987 oraz  mogiła ofiar katastrofy lotniczej na Okęciu w dniu 14 marca 1980. W 2008 roku do dyspozycji cmentarza zostały oddane kolumbaria, które umożliwiły pochówki osób spopielonych. Na terenie cmentarza znajduje się chłodnia, krematorium, kwiaciarnia, sala pożegnań oraz administracja.

Zakład pogrzebowy Iredar+ organizuje uroczystości pogrzebowe tradycyjne, jak i kremacyjne na terenie Cmentarza Północnego. Personel zakładu dba o sprawną organizację pogrzebu oraz godny przebieg uroczystości. Wieloletnie doświadczenie sprawia, że usługi pogrzebowe na Wólce Węglowej przeprowadzane są zawsze zgodnie z oczekiwaniami rodzin.

 

usługi pogrzebowe Wólka Węglowa